درباره ما

دبیرستان باقرالعلوم علیه السلام در سال 1380 توسط جناب آقای دکتر سید محمد حسین میرباقری تاسیس گردید در ابتدا در دو رشته ریاضی و تجربی شروع به کار نمود سپس در سال 1388 رشته انسانی را نیز راه اندازی نمود.

این دبیرستان در حال حاضر با مدیریت جناب آقای محمد مخبریان و با همراهی کادری مجرب و متعهد در سه حوزه موضوعات آموزشی ، فرهنگی و اجرایی مشغول به کار می باشد.

کادر اجرایی و آموزشی دبیرستان باقرالعلوم علیه السلام هم پیمان شده اند که به صورت یک پارچه و عملیاتی بیندیشند و عمل نمایند لذا اموری را تدوین نموده اند تا بتوانند با همکاری و هماهنگی بیشتری در جهت نیل به اهداف مدرسه گام بردارند که عبارتند از : 1. اندیشه ما   2. شعار مدرسه   3) چشم انداز   4) برنامه راهبردی   5) ارکان آموزشی ، فرهنگی و اجرایی

1)اندیشه ما

اندیشه ما حاکی از نگرش ما درباره مخاطبان اصلی مدرسه یعنی دانش آموزان عزیز می باشد که در حقیقت این اندیشه ها زیر بنای مجموعه برنامه های دیگر مدرسه نیز می باشد که بخشی از این اندیشه ها عبارتند از :

 • دبیرستان باقرالعلوم(ع) هر دانش آموز را یک امانت الهی و سرمایه ملی می داند که بایستی در حوزه های مختلف انسانی رشد نماید.
 • در دبیرستان باقرالعلوم(ع) شخصیت و جایگاه دانش آموز به عنوان یک انسان و مخلوق ارزشمند خداوند در هر شرایطی باید حفظ شود.
 • دبیرستان باقرالعلوم(ع) به دانش آموزان به عنوان سرمایه ای انسانی نگاه می کند که باید برای خدمت به مردم کشورش پرورش یابند.
 • دبیرستان باقرالعلوم(ع) بر این باور است که دانش آموزان باید به گونه ای تربیت شوند که منافع ملی کشورشان را بر منافع فردی ترجیح دهند.
 • دبیرستان باقرالعلوم(ع) در راستای پیشرفت فرهنگی و آموزشی دانش آموزان سهم خود را در میان سه ضلع مدرسه ، دانش آموز و اولیاء ، بسیار زیاد می داند.
 • دبیرستان باقرالعلوم(ع) بر این باور است که اگر شخصیت دانش آموزان اصلاح شود موارد آموزشی آنان نیز به سرعت اصلاح خواهد شد.
 • دبیرستان باقرالعلوم(ع) هر چالشی با دانش آموزان را بهترین فرصت برای ارتباط بیشتر با این عزیزان می داند.
 • دبیرستان باقرالعلوم(ع) بر این باور است که همه موضوعات مربوط به دانش آموزان را با خود آنان حل و فصل نماید و اگر در مواردی توان حل مساله ای را نداشته باشد از اولیاء دانش آموزان جهت مشورت نه گله گذاری دعوت به عمل آورد.
 • دبیرستان باقرالعلوم(ع) بر این باور است که هر چه ارتباط قلبی پدران و دانش آموزان بیشتر شود امور اخلاقی و آموزشی دانش آموزان نیز بهتر شکل می گیرد و سهم مدرسه در برقراری این ارتباط قلبی بسیار زیاد است.
 • مدرسه باید پناهگاه دانش آموزان عزیز باشد.
 • و …

2) شعار مدرسه

شعار مدرسه که در حقیقت  روح جاری در همه عرصه های آموزشی ، فرهنگی و اجرایی مدرسه می باشد از نقش ارزشمند و بسزایی برخوردار است که باید مدنظر همه عزیزان کادر اجرایی و آموزشی قرار گیرد که عبارت است از : پیشرفت مستمر و هدفمند

3)چشم انداز

چشم انداز همان اهداف عالیه و خروجی نهایی مدرسه می باشد که مجموعه فعالیت های آموزشی و فرهنگی بایستی در راستای تحقق آن صورت پذیرد که عبارت است از : تربیت نسلی آینده نگر و آینده ساز برای خود و دیگران در حوزه های علم و فرهنگ و هنر با استفاده از آموزه های ایرانی اسلامی.

4)برنامه راهبردی

مدرسه باقرالعلوم(ع) در راستای تحقق اهداف عالیه خود و همگام سازی مجموعه برنامه های آموزشی و تربیتی در حوزه فکر و عمل به ترسیم برنامه ای راهبردی در هفت گام اقدام نموده که کادر اجرایی و آموزشی مکلف به اجرای آن در قبال دانش آموزان هستند که عبارت است از :

1) ارتباط بر پایه محبت و احترام قلبی    

2) شناخت همه جانبه با گفتمان صادقانه جهت کشف توان علمی و فرهنگی

3) انگیزش درونی برای ایجاد شوق پایدار و ماندگار    

4) هدف گذاری واقع بینانه    

5) برنامه ریزی جامع

6) اقدام عالمانه و مجدانه     

7) تحلیل و پیگیری برای تقویت نقاط قوت و اصلاح نقاط ضعف

5)ارکان آموزشی ، فرهنگی و تربیتی

ارکان آموزشی ، فرهنگی و تربیتی شامل برنامه ها ورویکرد های اصلی مدرسه در سه حوزه آموزش ، فرهنگ و اجرایی می باشد که عبارتند از :

ارکان آموزشی :

 1. مشاور آموزشی
 2. اساتید مجرب       
 3. کانال یادگیری    
 4. برنامه مطالعاتی   
 5. دفتر ثبت مطالعه و تکلیف       
 6. رقابت سازنده     
 7. اردوهای مطالعاتی   
 8. آزمون های تشریحی و تستی     
 9. تحلیل آزمون       
 10. کار ویژه

ارکان فرهنگی :

 1. مشاور فرهنگی
 2. شورای دانش آموزی         
 3. کشف استعداد       
 4. نشست های هفتگی   
 5. آموزش خانواده 
 6. نماز جماعت             
 7. مراسم صبحگاه             
 8. مراسم ملی و مذهبی   
 9. اردوها           
 10.  مسابقات

ارکان اجرایی و انضباطی :

 1. مشاور انضباطی
 2. بخشش         
 3. کمک برای جبران             
 4. مشورت     
 5. نگرش مثبت           
 6. روش حل مساله             
 7. حضور و غیاب             
 8. نظم پذیری   
 9. ارتباط سازنده           
 10. خود قضاوتی

در پایان ذکر این نکته حائز اهمیت است که موفقیت در همه عرصه های آموزشی ، فرهنگی و اجرایی جز با همکاری و همیاری اولیاء محترم و دانش آموزان عزیز بدست نخواهد آمد و بالاتر از همه این موارد یاری و مدد خداوند متعال و دعای خیر امام زمان(عج) رمز موفقیت قطعی برای نیل به همه اهداف مدرسه خواهد بود.

خدایا چنان کن سرانجام کار

                                                         تو خشنود باشی و ما رستگار